Apie mus

Mitologinių būtybių laboratorija – edukacinių užsiėmimų erdvė vaikams, šeimai ir visiems besidomintiems lietuvių mitologija, kultūra, tautosaka. Šioje edukacinėje erdvėje netrūksta paslapčių, mistikos ir smagių žaidimų. 

Nori sužinoti, kokiais vardais buvo vadinamos laumės ar kokiu pavidalu gali išvysti pinigus ar kitas gėrybes nešantį aitvarą?

O gal esi siaubo žaidimų ar šiurpių istorijų gerbėjas? Atvyk ir sužinosi, kuo Slendermenas ir kiti šiuolaikiniai personažai panašūs į tradicines mitologines būtybes. O gal į vieną iš jų net pavyks įsikūnyti…

Edukacinių užsiėmimų erdvė įrengta vykdant projektą  – Ingridos Stundžės edukacinės programos „Mitologinių būtybių laboratorija“ įgyvendinimas. Projektą remia Lietuvos Respublika, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves.

Pagrindinė nuotrauka

Vietovės istorija

Apie mus

Mitologinių būtybių laboratorija yra įsikūrusi Jonavos rajone, Ručiūnų kaime, Kulvos seniūnijoje, Kulvos kaimo pašonėje. Gyvenvietė (Kulwa) pažymėta XIV a. kryžiuočių karo kelių į Lietuvą aprašymuose, Kulvos žemė pirmą kartą paminėta 1382 m. Naujojoje Prūsijos kronikoje, vėliau minimas Kulvos dvaras. XVI a. pradžioje pastatyta medinė koplyčia, apie 1650 m. jos vietoje pastatyta mūrinė, kelis kartus perstatyta. Per Antrąjį pasaulinį karą koplyčia sudegė, išliko tik 1903–1921 m. metrikų knyga.

Kulvoje yra Kulvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (pastatyta 1925 m.), Kulvos Abraomo Kulviečio pagrindinė mokykla, biblioteka, paštas, dvaro parkas su senų liepų alėja, senosios kapinės. Prie kelio į Kauną pastatytas obeliskas A. Kulviečio garbei (architektas K. Gibavičius).

Ručiūnai – kaimas Jonavos rajono savivaldybėje, prie kelio  232  Vilijampolė–Žeimiai–Šėta, Seniūnaitijos centras. Gyvenvietės planas linijinis, ją sudaro 67 sodybos. Yra gaisrinė, degalinė.

1 km į šiaurę nuo kaimo teka Lankesa, eina Šiaulių-Vilniaus geležinkelis. Kaime buvo rastas archeologinis radinys – akmeninis dviašmenis kirvis (saugomas Kauno istorijos muziejuje). Kaimas minimas 1744 m.

Iki 1954 m. – Ručiūnų apylinkės centras. Tarybiniais metais prie kaimo prijungti Salaminai. Pavadinimas kilo, manoma, iš ten gyvenusio pono Ručiūno.

Teksto autorius ir redaktorius: Vitas Povilaitis, redaktorius: Aloyzas Rapševičius.